MEB’den “İlk kıblemizi çiziyoruz” yarışması

Gerici dernek, oluşum ve tarikatların arka bahçesi haline gelen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, şimdi de ortaokul öğrencileri arasında “İlk kıblemizi çiziyoruz” konulu resim yarışması düzenliyor.

(Genç Gazete) Gerici dernek, oluşum ve tarikatların arka bahçesi haline gelen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, şimdi de ortaokul öğrencileri arasında “İlk kıblemizi çiziyoruz” konulu resim yarışması düzenliyor.

İstanbul’da reklam panolarında duyurulan yarışmada, öğrencilerden “Mescid-i Aksa” resmi çizmeleri istendi. Yarışma şartnamesinde ise yarışmanın amacı, “Yüzde 99’u İslam dinine mensup öğrencilerimize Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın yalnızlığını ve işgal altında olduğunu hatırlatmak, müslüman gençliğe Mekke ve Medine ne kadar kutsal ve önemliyse Mescid-i Aksa’nın da o kadar kutsal ve önemli olduğu şuurunu vermek” olarak belirtildi.

Yarışma, kısa adı “Mirasımız” olan Kudüs ve Civarındaki Osmanlı Mirasını Koruma ve Yaşatma Derneği, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile yandaş sendikalar Eğitim Bir Sen ve Genç Memur Sen tarafından ortaklaşa düzenliyor.

10-11-12 yaşlarındaki ortaokul öğrencilerini “Yüzde 99’ı müslüman” diye tasnif eden ve yine bu yaştaki çocukları “Müslüman gençlik” olarak tanımlayan Mirasımız Derneği’nin, Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yarışma düzenlemesi, velilerin tepkilerine yol açtı.

yobaz2 yobaz1

İlgili Haberler