Metrobüste bir kadına cinsel saldırıda bulunan tacizci tutuklandı!

Dün İstanbulda metrobüste bir kadına cinsel saldırıda bulunan Fatih Ö. tutuklandı.

İstanbul’da, önceki gün metrobüste cinsel saldırıya uğradığı sırada tacizciyi ifşa eden kadın ardından çektiği görüntüleri sosyal medyada yayımladı. Bunun üzerine cinsel saldırının faili gözaltına alındı. Ardından cinsel saldırının faili Fatih Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“Biz değil siz utanacaksınız”

Dün öğleden sonra İstanbul’da, metrobüsle Avcılar istikametinde giden bir erkek, bir kadına cinsel saldırıda bulundu. Metrobüste kadının üzerine boşaldığı belirtilen Fatih Ö., kadının tepkisi ve çevredekilerin desteğiyle metrobüsten çıkarıldı. Tacize uğradığını belirterek tepki gösteren kadının, olayın ardından çektiği videoda “Biz değil siz utanacaksınız” diyerek olaya tepki gösteriyor.

Sosyal medyada olayın yayılması ile açılan #MetrobüsteTacizVar etiketinde sosyal medya kullanıcıları tepkilerini dile getirdi.

İsmini vermek istemeyen ve tacize uğrayan kadın Odatv’ye konuştu. Metrobüste girişte oturduğunu belirterek, tacizcinin ayakta dibine kadar geldiğini belirtti. Önce kendisine temas ettiğini anlatan kadın, metrobüsün, adamın bu kadar yakın durmasını gerektirecek kadar da kalabalık olmadığını aktararak, “Gözümü kapatarak uyuyor numarası yaptım. Etek giymiştim bu yüzden fotoğraf çekmeye çalıştı. Yakınlığını hissedince gözümü açtım ve telefonunda fotoğraf galerisinde olduğunu gördüm” dedi. Kadın, tacizcinin daha sonra cinsel organını dışarı çıkararak elbisesine boşaldığını aktardı.

Bu andan sonra bağırarak tacizciyi ittirdiğini belirten kadın, diğer yolcuların da tacizciyi gördüğünü belirtti. “Metrobüsü durdurduktan sonra aşağı indik ve diğer yolcularla birlikte yakaladık” diyen kadın, karakola giderek şikayetçi oldu. Bunun üzerine cinsel saldırının faili gözaltına alındı. Ardından cinsel saldırınının faili Fatih Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

İlgili Haberler