Milli Eğitim Bakanı Avcı'dan 'dershane kararı' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerini kapatılması ile ilgili verdiği karara ilişkin konuştu. Avcı, “Gerekçeli karar gelsin ne yapacağımıza karar vereceğiz” dedi.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı gazetecilerin Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerini kapatılması ile ilgili verdiği karara ilişkin sorularını yanıtladı. Milli Eğitim Bakanlığı Avcı, “AYM’nin gerekçeli, gerekçesiz kararı bize ulaşmış değil. Birtakım duyumlar dile getiriliyor, pek çok spekülasyonlar yapılıyor. 7 maddeden hangileri, hangi gerekçeyle iptal edildiği ortaya çıkmadan yapılacak her yorum spekülasyon olur. Mahkeme süreciyle ilgili bir açıklama yapmadık. Gerekçeli karar açıklansın Milli Eğitim Bakanlığı olarak ne yapmamız gerektiğini açıklarız” dedi.
Bakan Avcı, “Asıl dikkat etmemiz gereken öğrenci ve velilerimizdir. Müsterih olsunlar. Hiçbir öğrencimizi ortada bırakmayız. Takviye kurslarımız devam ediyor, yeni kayıtları alacağız.Hiçbir çocuğumuzun takviyeden mahrum kalmaması için gerekli tedbirleri aldık, almaya devam edeceğiz. Okullarımızı bunun altyapısını kurduk, öğretmelerimizle bu ihtiyacı karşılayacağız.” Anayasa Mahkemesi, CHP’nin başvurusu üzerine dershanelerin kapatılmasını düzenleyen ilgili yasadaki maddeleri oy çokluğuyla iptal etti.

İlgili Haberler