Milli Eğitim’de dinci vakıf toplantısı

Genç Gazete- Ankara 

AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nin Başkanı İsmail Erdem’in Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Medeniyet Yolcuları Vakfı’nın yürütüme kurulu toplantısı, devlet dairesinde yapıldı. 

Medeniyet Yolcuları Vakfı’nın yürütüme kurulu toplantısı, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu’nun makam odasında gerçekleştirildi. Toplantının başkanlığını, aynı zamanda Medeniyet Yolcuları Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Aydoğdu üstlendi.

‘Tüm kamu kurumlarını ele geçirdik’ mesajı 

BirGün’den Uğur Şahin’ e konuşan  eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin CHP’li Üyesi Hüseyin Sağ, toplantının İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün makam odasında yapılmasını ‘skandal’ olarak tanımladı. Sağ, “Bu toplantının belediyenin birçok toplantı salonu olmasına rağmen İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün makam odasında yapılması, ‘Biz o kadar güçlendik ki, tüm kamu kurumlarını ele geçirdik’ mesajıdır” ifadelerini kullandı.

CHP’li Sağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sancaktepe Belediyesi’nin Medeniyet Yolcuları isimli vakfa sağladığı olanaklar, net olarak gözüküyor. Vakfın başkanı, Belediye Başkanı olunca da, bütün kapılar açılıyor. Zaten bu zihniyetin katalog vakıfları bulunuyor. Ellerindeki tüm imkânları bu kurumlara aktarıyorlar.”

‘Yerli, milli, şuurlu’ bir gençliğin inşası 

Medeniyet Yolcuları Vakfı, daha önceleri de
‘dini sohbet’ uygulaması ile gündeme gelmişti. MEB’in “evlerde dini sohbet” projesinde, ders kitapları yerine Medeniyet Yolcuları Vakfı’nın materyallerinin kullanılmasına karar verilmişti. Söz konusu Vakıf, ‘yerli, milli, şuurlu’ bir gençliğin inşası için sohbet halkaları oluşturarak ‘eğitim’ veriyor. Bu kapsamda projeye dahil olan eğitimciler, okullarında, mahallelerinde ya da görev yaptıkları kurslarda 10 orta öğretim öğrencisi ile sohbet halkası oluşturuyor. Vakıf, haftada en az bir kez öğrencinin evinde sohbet gerçekleştiriyor.

İlgili Haberler