Milyonlarca üniversite adayını ilgilendiren YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) bu hafta sonu yapılacak

Genç Gazete-İzmir

Milyonlarca üniversite adayını ilgilendiren YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) bu hafta sonu yapılacak.

ÖSYM, yayınladığı kılavuzda; sabah oturumlarında, saat 10.00’dan sonra ve öğleden sonra yapılacak olan oturumlarda, saat 15.30’dan sonra gelen adayların sınava giremeyeceklerini belirtti.

Bu sene sınav sisteminde yapılan değişiklik nedeniyle ilk defa gerçekleştirilecek olan YKS’ye girecek adayların yanında bulundurması gereken belgeler ise şu şekilde:

– Sınava Giriş Belgesi (Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı yer alacaktır. ) ( Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır. )

– TC Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış Pasaport (Üzerlerinde, adayın tanınabileceği güncel bir fotoğraf ve TC Kimlik numarası olması zorunludur.) (Nüfus cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında;
Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kartlar,
Pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecektir. Bunların dışında; Sürücü belgesi,
Meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler, sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul
edilmeyecektir. )

İlgili Haberler