Muğla’da Öğrenciler Ulaşım Zammına Karşı Ayakta

Muğla’da öğrenciler uygulanmak istenen yeni ulaşım zammına karşı yarın için eylem çağrısında bulundular. Öğrenciler aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi’ne taleplerini ilettiler.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 25 Aralık Perşembe günü dolmuş fiyatlarına yaptığı zammı Muğla Üniversitesi öğrencileri “Üniversiteler bizimdir! Ulaşım haktır , engellenemez!” açıklaması ile protesto etti ve 28 Aralık Pazar günü saat 15:00’da Sınırsızlık Meydanı’nda yapacakları eylem için tüm Muğla halkına çağrıda bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından duraklara asılan yeni fiyat listesinde Menteşe-Kötekli , Menteşe-Toki , Menteşe-Kampüs arası dolmuş fiyatlarının 1.10 tl’den 1.50 tl’ye çıkarıldığı görüldü. 1 Ocak tarihinde yürürlüğe girecek olan bu zammı protesto etmek için eylem çağrısında bulunan Muğla Üniversitesi öğrencileri bir açıklama yayınladı. Açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu %37 oranındaki zammın acımasızca olduğunu belirten öğrenciler,bu zammın derhal geri alınarak üniversite içi ringlerin ücretsiz olmasını ve sonrası için bir öğrenci komitesi kurularak Büyükşehir Belediyesi ile düzenli iletişim kurulmasını talep etti.

 

 

İlgili Haberler