ODTÜ bahar şenliğine rektörlük engeli

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) her yıl düzenlenen Uluslararası Bahar Şenliği iptal edildi. Rektörlük iptal edilen şenlik ile ilgili olarak, “Üniversitemizin mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından, 33’üncü Bahar Şenliği’nin yapılamayacağını bilgilerinize sunarız” açıklamasını yaptı.

ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) tarafından düzenlenen ve her yıl dört gün süren şenlik daha önceki yıllarda öğrenciler tarafından ‘Devrim Stadyumu’ olarak adlandırılan alanda yapılıyordu. Rektörlük, öğrencilerin bu yıl da şenliği aynı yerde yapmak istemine karşı çıkarak otoparkı adres gösterdi. Öğrenciler bu teklifi kabul etmeyince Rektörlük şenliği iptal etme yoluna gitti.

Rektörlük önüne buluşma

ODTÜ Öğrenci Toplulukları yayınladıkları bir açıklamayla tüm ODTÜ’lüleri 16 Nisan Salı günü saat 13.30’da Rektörlüğün önüne çağırdı.

“Konser vermeye hazırım”

Ünlü sanatçı Haluk Levent, ODTÜ’deki bahar şenliğinin iptal edildiği haberi üzerine Twitter hesabı üzerinden Rektörlüğe ‘şenlik yapılsın’ çağrısı yaptı.

Levent, çağrısında, “Sayın ODTÜ rektörüne çağrımdır! Ben eski okulumda konser vermeye hazırım. Bir- iki rock grubu da yanımda getiririm.. Bu festival olsun. Valla para almayacağız ve ses-ışık tesisatını da kendimiz getireceğiz.. Haydi sayın Rektörüm!” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yılda yasaklanmıştı

ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT), yapılması planlanan 32. Bahar Şenliği hakkında bir açıklama yayınladı. Açıklamada, Ankara Valiliği’nin şenliğin 3 gününü yasaklayarak yalnızca 9 Mayıs günü yapılmasına izin vermişti.

 

İlgili Haberler