ODTÜ’de “Edebiyat ve Eleştiri” konuşulacak

 

Genç Gazete/Ankara

ODTÜ Edebiyat Topluluğu, bugün  saat 17.45’de İİBF A Binası’nda FZ16’da Yeni Gelen Dergisi ekibinden B.Sadık Albayrak, Taylan Kara ve Afşar Timuçin ile Edebiyat ve Eleştiri konulu bir etkinlik düzenliyor.

 

Geçtiğimiz yıl kurulmasına karşın özellikle 2017-2018 döneminde yaptığı etkinliklerle adından söz ettiren ve edebiyatseverlere kampüste iyi bir edebiyat ortamı sağlamaya çalışan ODTÜ Edebiyat Topluluğu’nun yapacağı etkinliğe Yeni Gelen Dergisi ekibinden B.Sadık Albayrak, Taylan Kara ve Afşar Timuçin geliyor.

Yeni Gelen Dergisi Nedir?

Sanat ve edebiyatta post-modernizme karşı yayın hayatına başlayan Yeni Gelen Dergisi, ilk sayısını bu yılın Mart ayında çıkardı. İlkesini “Sanat ve edebiyatın piyasaya teslim olarak bayağılaşmasını, insani ve toplumsal sorunlara duyarsızlaşmasını, sermayenin kültürel alana bütünüyle egemen olmasını reddediyoruz” cümlesiyle açıklayan bu derginin yazı işleri müdürü İsmet Alıcı ve genel yayın yönetmeni B.Sadık Albayrak’tır.

ODTÜ Edebiyat Topluluğu’nun düzenlediği bu etkinlik 3 Mayıs Perşembe günü İktisadi ve İdari Bilimler A Binası’nda, FZ16’da olacak. Heyecan verici bu etkinliğin 17.45’te başlayacağı belirtiliyor.

Toplulukla ilgili bilgi almak veya bütün etkinliklerden haberdar olmak için topluluğun Facebook sayfası : https://www.facebook.com/odtuet

Ayrıca etkinlik sayfası : https://www.facebook.com/events/977169022436098/

 

İlgili Haberler