ODTÜ’de “PÖH burada” yazılaması

ODTÜ yemekhane yolunda dün gece yarısı “PÖH burada” yazılaması görüldü. AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal, “Cizre’ye nasıl girildiyse ODTÜ’ye de öyle girilir” demişti.

Mescit yalanı ve siber saldırılar nedeniyle hedef haline getirilen ODTÜ, güne Polis Özel Harekat (PÖH) yazılamasıyla başladı. Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, öğrencilerin en çok kullandığı yerlerden olan yemekhane yoluna gece yarısı ‘PÖH burada’ yazısının yazıldığı görüldü.

16 adet bulunmasına rağmen, mescit olmadığına yönelik yalanların ardından kütüphane isteyen öğrencilerin hedef haline getirildiği ODTÜ’de öğrenciler bu kez yazılama yoluyla tehdit edildi. PÖH burada yazısının üzeri sprey boyayla kapatıldı.

Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı bölgelerde yapılan PÖH yazılamalarının bir benzerinin yapıldığı ODTÜ’ye ilişkin mescit provakasyonlarının en yoğun yaşandığı dönemde AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal, “Cizre’ye nasıl girildiyse ODTÜ’ye de öyle girilir” demiş, öğrenciler buna karşılık ODTÜ’ye dışarıdan yapılan müdahalelere izin vermeyeceklerini ifade etmişti.

 

İlgili Haberler