ODTÜ’lü öğrencilerden “Tacize, tecavüze, çocuk istismarına karşı SUSMUYORUZ” eylemi

ODTÜ Kadın Dayanışması’nın çağrısı ile İstanbul Küçükçekmece’ye bağlı Kanarya Mahallesi’nde, 5 yaşındaki bir çocuğun önceki gün cinsel istismara maruz kalmasına ve dün metrobüste bir erkeğin bir kadına cinsel istismarda bulunmasına karşı bugün eylem düzenlendi.

 

ODTÜ Kadın Dayanışması’nın eyleme çağrı yaptığı metinde şunlar dile getirildi:

“Tacize, tecavüze, çocuk istismarına karşı susmuyoruz!

Dün İstanbul’da Kanarya Mahallesi’nde 5 yaşında bir çocuk birden fazla kişi tarafından tecavüze uğramış, yaralı halde bulundu, yoğun bakımda! 

İstanbul’da metrobüste bir kadın tacize uğradı!
Geçtiğimiz haftalarda Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde akademisyen olan Prof. Dr. Hasan Bilgili tarafından kliniğinde çalışan stajyer kadın tecavüze maruz kaldı!

Tarsus’ta gerçekleşen istismar olayının faili imam tutuksuz yargılanmaya devam ediyor!

Rabia Naz cinayetinin üstü örtülmeye çalışılıyor!

Taciz, tecavüz, şiddet olaylarının üstü kapatılmaya, bir kereden bir şey olmaz diyerek aklanmaya, iyi hal indirimleriyle ödül gibi cezalar verildikçe bu olaylar her geçen gün daha da artıyor. Biz üniversiteliler olarak çocuk istismarına, kadına şiddete, tacize, tecavüze, kadın cinayetlerine sessiz kalmayacağız!

Bütün ODTÜ öğrencilerini saat 18.00’de yemekhane önüne tacize, tecavüze,çocuk istismarına karşı ses çıkarmaya bekliyoruz!”

 

İlgili Haberler