Ovacık'ta Berkin Elvan Halk Kütüphanesi kuruldu

Verdiği halkçı hizmetlerle öne çıkan Ovacık Belediyesi Berkin Elvan adına bir kütüphane açtı.
BirGün’den Ezgi Naser’in haberine göre, Gezi Direnişi sırasında İstanbul Okmeydanı’nda polisler tarafından başından vurularak öldürülen Berkin Elvan adına Ovacık Belediyesi’nde halk kütüphanesi açıldı. Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu yaptıkları çalışma hakkında BirGün’e açıklamada bulundu.
HALKIN İHTİYACI
Maçoğlu, kütüphanenin genişleyebilmesi için kitap desteğine ihtiyaçları olduğunu, kütüphanenin geniş kesimlere hizmet vermesinin ilçe halkı açısından da oldukça önemli olduğunu ifade etti.
Kütüphanenin uzun zamandır açılmasının planlandığını söyleyen Maçoğlu, “Yaklaşık 700-800 tane kitaba ihtiyacımız var. Özellikle de çocuk hikayelerine gereksinim duyuyoruz” diye bir çağrıda bulundu.
SOSYAL MEDYAYI KULLANDIK
Maçoğlu, kampanyanın duyulması için sosyal medyayı kullandıklarını ve desteğin giderek arttığını söyledi. Kütüphane için bir açılış yapmayacaklarını söyleyen Maçoğlu ‘Açılış yapmayacağız çünkü bu reklam olarak algılanabilir’ diye belirtti.
1 YILDIR UĞRAŞIYORUZ
Yaklaşık 1 yıldır böyle bir konu üzerinde çalıştıklarını söyleyen Maçoğlu, “Burayı tüm halk tarafından kullanılan bir yer haline getirmek istiyoruz ve herkesi davet ediyoruz” diye konuştu.
Öte yandan Berkin için daha önce Kocaeli, Mersin ve Almanya’da da kütüphaneler açılmıştı.

İlgili Haberler