“Param yok, bıktım işsizlikten” diyerek kendini yakan genç hayatını kaybetti

Tunus’ta yoksullaştırma politikalarına isyan ederek kendini ateşe veren 27 yaşındaki üniversite mezunu Adil Kadri adlı genç hayatını kaybetti.

Üniversite mezunu Muhammed Buazizi’nin bedenini ateşe vermesiyle halk ayaklanmalarının yaşandığı Tunus’ta 27 yaşındaki üniversite mezunu Adil Kadri de kendini yaktı. “Param yok, bıktım işsizlikten. Hastayım ve bana bakan yok. Artık yeter” diye bağıran Kadri, kurtarılamadı.

17 Aralık 2010’da bedenini ateşe vermesiyle önce Tunus’ta, sonra çok sayıda Ortadoğu ülkesinde başlayan halk hareketlerine yol açan üniversite mezunu seyyar satıcı Muhammed Buazizi’nin ardından bir genç daha kendini yaktı. Yaşanan ayaklanmalar ve iktidar değişikliği sonrasında halkın yaşa koşullarında herhangi bir değişiklik olmamasına ve yoksullaştırma politikalarına isyan eden bir genç, başkent Tunus’ta bedenini ateşe verdi.

Sendika.org’un haberine göre; Başkentin merkezindeki Habib Burbiga Caddesi’ndeki belediye binasının yakınında meydana gelen olayda kendini ateşe veren Adil Kadri adlı gencin, ülkenin en yoksul kentlerinden Cendoba’dan geldiği ve sokakta sigara satıcılığı yaptığı belirtildi. Çevredekilerin müdahalesi ile Ben Arus Hastanesi’ne kaldırılan Kadri, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Görgü tanıkları Kadri’nin bedenini ateşe vermeden önce “Param yok, bıktım bu işsizlikten. Hastayım ama kimse bakmıyor. Artık yeter” diye haykırdığını aktardı.

İlgili Haberler