Sporcuların saçı zorla kestirildi, yolculukları 50 saat sürdü

Kastamonu Boks Kamp Merkezinde, sporcu çocukların saçlarının zorla 3 numaraya vurulduğu ve yarışmanın yapılacağı Anapa şehrine otobüs ile 50 saat yolculukla götürdükleri öğrenildi.
Rusya’nın Anapa şehrinde yapılan, Üst Minikler Avrupa Boks Şampiyonası kampına çağırılan 13-14 yaş grubu 17 sporcunun saçlarının, Milli Takım antrenör tarafından zorla kestirildiği sanal ortamda paylaşılan fotoğraflar ve yazılarla ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre Boks Federasyonu Milli Takım Antrenörü Mustafa Ural, saçlarını kestirmek istemeyen ve ağlayarak bu uygulamaya karşı çıkan çocukları Kastamonu’da bir berbere götürdü. Ardından çocuklara 5’er lira kendi ceplerinden ödettirildi ve zorla saçları kesildi.
Yaşanan bu olayın ardından, 15 Ülkeden yaklaşık 200 sporcunun katıldığı Üst Minikler Avrupa Boks Şampiyonasına çocukların otobüs ile 50 saat yolculuk yaparak gittikleri ortaya çıktı. Rusya’nın Anapa şehrinde yapılan şampiyonaya Ankara’dan kalkan otobüs ile Karadeniz sahilini dolaşarak, Batum üzerinden kara yolu ile Anapa’ya duraklamalarla beraber 50 saat yolculuk yaptıkları belirtildi.

İlgili Haberler