Şule Çet davasının 2’nci duruşması bugün görüldü

Genç Gazete- Ankara

Ankara’da cinsel saldırıya maruz kaldıktan sonra bir plazanın 20. katından atılarak öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Şule Çet’in cinayetinin soruşturulduğu davanın 2’nci duruşması bugün  Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü

Dava öncesi sanık Çağatay Aksu’nun avukatı tarafından verilen dilekçede, “Şule Çet’in psikolojisinin babası para göndermedi diye bozulmuş olabileceğini” iddia edildi ve banka hesaplarının incelenmesi talep edildi.

Bugün görülen Şule Çet davasında Aksu ve Akand’ın 39 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Çet ailesi avukatlarının, sanık avukatlarının ve sanıkların dinlendiği davada ara karar verildi. Dava sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilerek 10 Temmuz’a ertelendi.

 

Ne olmuştu?

Üniversite öğrencisi Şule Çet, 29 Mayıs 2018’de Ankara’da bir plazanın 20. katından şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybetti. Çet’in ölümünün ardından, yakınları cinayet suçlamasıyla başvurdu. Aynı dairede bulunan Çet’in patronu Çağatay Aksu ve arkadaşı Berk Akand, gözaltına alındı. Çet’in otopsi raporunda ölmeden önce cinsel saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Şule Çet’in ölümüyle ilgili toplanan deliller ışığında şüpheliler Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tekrar gözaltına alınarak tutuklandı. Hazırlanan iddianame sonucunda iki sanık için “cinayet”, “ırza geçme” ve “hürriyeti tahdit” suçlarından ceza istendi. Berk Akand ve Çağatay Aksu hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıla kadar hapis cezası istendi.

İlgili Haberler