Süleyman Demirel Üniversitesi Kayıt Rehberi 2015

Her sene 100 binlerce öğrenci üniversiteye, eğitimde yeni bir aşamaya geçiyor. Özellikle üniversite için şehir değiştiren öğrenciler akıllarında birçok soru ile uzunca bir süre bekliyor. Genç Gazete olarak üniversitenizdeki muhabirlerimiz aracılığıyla genelde ÖSYM’de veya üniversite sitesinde bulamayacağınız bilgileri sizin için derledik. Yurt fiyatlarından kütüphanelere kadar, yaşanmadan çözülemeyecek birçok soru ile dolu olan kayıt rehberimiz karşınızda…
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ YERLEŞKELERİ
Üniversite Doğu ve Batı kampüsü olarak 2’ye ayrılıyor fakat 2 kampüs arasında sadece anayol var ve bu 2 kampüs köprü ile bağlantılı. İsterseniz yürüyerek de kampüsler arasında rahatça gezebilirsiniz.
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ’NDE YAŞAM
Yurtlar ve evler
Okula en yakın ev-apart 15 dakikalık yürüme mesafesinde. Okul, merkeze 7 KM uzaklıkta. Devlet yurtları 130-180, özel yurtlar 400 liradan başlıyor. Ev kiraları ise 2+1 evler için 600 TL’den başlıyor. Apartlar da kişi başı 350-400 TL’den başlıyor.
Yemekhane ve okul çevresindeki mekanlar
Okul yemekhanesinin haftalık fiyatı 10-12 TL civarında oynamaktadır.  Okulun içinde alternatif olarak kantinler bulunabilir. Kafeler, barlar, lokantalar tek yerde toplanmış durumda. Kafeler Caddesi olarak bilinen caddede bulunan mekanlar dışında pek fazla seçenek yok. Caddeye ulaşmak yurtlardan 10-20 dakika sürüyor. Saat 11’den sonra buralara otobüs bulunmamakta.
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ’NDE SOSYAL YAŞAM
Okulun içinde hiçbir aktivite yapılmamaktadır. Kampüs içinde sadece derslikler yer alıyor.
ULAŞIM
Okula üç tane otobüs gidiyor. 4 Batı Kampüsü’ne, 12 Doğu Kampüsü’ne, 37 her ikisine gidiyor. Öğrenci için ulaşım ücreti 1.30 TL’dir.
ÖĞRENCİLERİN OKULDA VE ÇEVRESİNDE ÇALIŞABİLECEĞİ YERLER
Öğrenciler okul içerisinde spor salonları, kütüphanelerde çalışabiliyor.
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BÖLGE HALKININ İLİŞKİSİ
Halk öğrencilere pek iyi yaklaşmamakta.
KÜTÜPHANE VE DERS ÇALIŞMA ALANLARI
Okulun orta büyüklükte bir kütüphanesi vardır.

İlgili Haberler