Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2018

Genç Gazete – Ankara

Bu yıl 11. yaşını kutlayacak olan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, 22-25 Kasım tarihleri arasında İstanbul ve Ankara’da izleyicilerle buluşacak.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, dünyanın yaşamakta olduğu küresel sorunlar karşısında sıradan insanların neler yapabileceğini gösteren belgeseller ile seyirci karşısına çıkacak. Fransa, Almanya, Filistin, İsrail, Solomon Adaları, Hollanda, İtalya, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Türkiye gibi pek çok ülkeden ilham verici hikayeler ile kahramanın kim olduğu gösterilecek: Farklılık yaratmak isteyen herkes.

Gösterilecek olan 26 kısa ve uzun metrajlı belgesel, eğitimde yenilikçi yaklaşımlar, ıklim değişikliği, kıt kaynaklara bağlı çatışma ve göç, toplumsal olaylarda kadınların rolü gibi konularla zengin bir içeriğe sahip olacak.

Festivalin içeriği Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından 2016 yılında açıklanan 17 küresel hedef ile ilişkili ve bağlantılı. Festivale Ankara’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ev sahipligi yaparken, İstanbul’da Fransız Kültür Merkezi ve Salt Beyoğlu’nda gösterilecek.

İlgili Haberler