TEOG açıklanmadan 4 öğrenci dereceye girdiği gerekçesiyle ödüllendirildi

Sakarya Ferezli Belediyesi’nde, daha TEOG sınavları açıklanmadan 4 öğrenciye dereceye girdikleri gerekçesiyle ödül verildi.
DHA’nın haberine göre, Ferizli Belediyesi, 25-26 Kasım tarihlerinde yapılan TEOG sınavı sonuçlarının açıklanmamasına rağmen tüm soruları doğru cevaplandırdığı düşünülen öğrenciler için belediyenin toplantı salonunda tören düzenledi. Soruların tamamını doğru cevaplandırdığı düşünülen 4 öğrenci ile öğretmenleri törene katıldı. Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, öğrencileri tebrik ederek, hediyeler verirken, öğretmenlerine de çiçekler verdi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’un öğrencilerden Ebrar Beyza Aydın’ın adının ilçede bulunan parka verileceğini açıklaması dikkat çekti.
Belediyenin yerel basın kuruluşlarına gönderdiği açıklamada, “Ferizli Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Ferizli İlçesi okul müdürleri ve dereceye giren öğrenciler katıldı. Başkan Soğuk emeği geçen öğretmenlere seslenerek, “Toplumun kültür temelini sizler atıyorsunuz” denildi.
“Hocaların sözleri üzerine öğrencileri onore etmek istedik”
Ferizli Belediyesi’nin bu açıklaması yerel basın kuruluşlarında yayınlanırken, sınav sonuçları açıklanmadan kutlama yapılması akılları karıştırdı. Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk haberlerin yayınlanmasının ardından yanlış anlaşıldığını belirterek, “TEOG sınavında soruların hepsini doğru yaptıkları söylenince öğrencileri onurlandırmak, motive etmek için böyle bir tören düzenledik. Ama sonuçlar açıklanmış gibi basın bürosu haber geçince haberi geri çektirdim. TEOG açıklanmış gibi değil, hocalarının sözleri üzerine öğrencilerimizi onure etmek istedik” dedi.

 

İlgili Haberler