Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 8 yaşında

Genç Gazete – İstanbul

“Herkes İçin Adalet” temasıyla yola çıkan ve bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 9-15 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak.

Festivalde, 2017-2018 yıllarında seyirci karşısına çıkmış filmlerden derlenen film gösterisinin yanı sına seçilmiş filmler arasında Türkiye’de ve İstanbul’da ilk defa gösterime girecek olanlar var.Film gösterimleri İstanbul’da Kadıköy Sineması ve Beyoğlu Atlas Sineması’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca Atlas Sineması’ndaki film gösteriminin ardından “Sinema ve adalet ilişkisi” ile “Sinema madde ve alkol kullanımını özendirir mi?” başlıklı iki panel düzenlenecek.

Festival dahilinde bir diğer film gösterimi “İz Bırakanlar” kategorisi olarak hazırlanan çalışmada Türkiye ve dünya sinemasından seçilen yapımlar gösterilecek. Film gösterimlerinin ardından birçok yönetmen, oyuncu ve konuşmacının katılımıyla toplum, sinema ve adalet gibi başlıklarda toplantı ve söyleşiler gerçekleştirilecek.

8. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, geniş programı ve söyleşileri çerçevesinde çeşitli ülkelerden psikolog, sosyolog, politikacı ve hukukçuyu ağırlayacak. Panellere İstanbul Üniversitesi ana binası ev sahipliği yapacak ve katılımlar ücretsiz olacak .

Kadıköy Sineması ve Atlas Sineması’ndaki gösterim programları ise şöyle:

 

 

İlgili Haberler