Yurtkur’dan skandal seminer: ‘Evlilik ve eş seçimi’

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurtkur Çayeli Yurt Müdürlüğü, üniversite öğrencilerini evliliğe hazırlamak için kolları sıvadı. Bakanlığın desteklediği proje tutarsa, ülke çapında seminerler gerçekleşecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurtkur Çayeli Yurt Müdürlüğü, üniversite öğrencilerini evliliğe hazırlamayı kendine görev edindi. Bakanlığın desteklediği proje tutarsa, ülke çapında seminerler gerçekleşeceği duyuruldu. Yurtkur Çayeli Ahmet Mesut Yılmaz Yurdu’nda gerçekleşen seminerde Rize Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Erol Çevrim, Psikolog Zeynep Kargın Güner, Sosyolog Kadir Gülçimen ve Doktor Cemile Yılmaz, üniversite öğrencilerine “eş seçimi”ni anlattı. Yurt Müdürü Ayhan Aydın, yerel sitelerde yer alan haberlere göre, eğitim seminerinin Yurtkur bünyesinde ilk defa gerçekleştirileceğini ve destek görmesi halinde ülke genelinde uygulanacağını söyledi. Ayhan Aydın, üniversite öğrencilerinin bu “önemli” seminere katılmalarını beklediklerini de sözlerine ekledi.

‘Kadın dört şey için nikah edilir…’

Yurtkur’un hazırladığı seminer afişlerin en üstünde “Kadın dört şey için nikah edilir; malı, soyu, güzelliği ve dini. Sen dindar olanını seç ki elin bereket bulsun” Hadis-i Şerifi yer alıyor. “Eş seçimi ve evliliğe hazırlık” başlığı ile yapılan davette “Bilgilenelim ve bilinçlenelim. Seminere hepiniz davetlisiniz” ifadeleri yer alıyor.

İlgili Haberler